Výstava v BudapeštiSkupina odvážlivců ve složení:

Holandský ovčák - Faisie Mary Qalt Mercator (Maruška) – Renata Kopřivová
Landseer - Yolly dei Silvanbull – Andrea Chlíbcová
Knírač malý - Andalusie Bohemia Ness – Jana Kaniaková
zapisovatelka a fotografka – Vlaďka Pátková

19.10.2007 se naše veleslavná výprava vydala do Budapešti na dvoudenní mezinárodní výstavu psů. Už před startem se nám moc nedařilo. Do cesty se nám postavila nemilosrdná ruka osudu v podobě kontejneru na stavební odpad, takže jsme vyrazily s úplně novým zadním světlem. Jeho výměna nás zdržela jen o pár hodin. Nepovedlo se nám rozhýbat kola vozíku na psy, takže jsme místo plánovaného malého vozíku, táhly pořádnou loď na 4 psy. No, alespoň se nám tam všechno vešlo. Poslední do auta nastupovala Jana s Andulkou. Na tu jsme všechny netrpělivě čekaly. Měla sebou totiž pečené kuře s nádivkou, mraky řízků, karbanátků, bábovku, víno, kafe, čaj a pečivo. Bez Jany bychom nemohly vyrazit.

Cestu tam zvládla Andrea jako zkušený profesionální řidič. Na hotel jsme dorazily o necelé 4 hodiny později. Nikdo na nás nečekal s otevřenou náručí, všude byla tma, nikde ani živáčka, nikde ani mrtváčka, ale nakonec jsme se na pokoj přeci jenom dostaly. Bylo tam nádherně přetopeno, tekla teplá voda a čekala tam na nás postel. To byla lahoda. O to horší následovalo ráno. Budíček v 5:00 nás vyštval z postelí. Venku mráz, tma a nevlídno.

Do Budapešti jsme dojely s časovou rezervou, v klidu jsme našly výstaviště (nejhůř značené silnice máme opravdu v Čechách) a u kruhů jsme byly včas.

Další šok jsme zažily, když jsem zjistily, že všechny výstavní kruhy jsou venku a nekryté. V tu chvíli mně byla ještě větší zima. Maďaři se zbytečně ničím nestresují, takže výstava byla zahájena o více než hodinu později. V té době jsem už byla zmrzlá na kost. Pohled na profialovělé lehce a elegantně oblečené vystavovatelky mě mučil. Druhý den jsme si oblékly o další vrstvu oblečení navíc. Jana si dokázala natáhnout tepláky pod rifle. Musely jsme jí pomoci na nohy. Nebýt naší pomoci, ještě teď se bezmocně válí na podlaze. Byla jak ve skafandru, na krku měla omotaný froté ručník, pryč s elegancí, šlo o zdraví. Dost jsem jí záviděla, koketovala jsem s myšlenkou, nechat si pod kalhotami pyžamo.
Nakonec výstava byla i tak úspěšná. Yolly získal 2x CACIB, BOB. Maruška 2x CACIB, 2x BOB. Andulka 2x Res. CACIB a já 1x chřipka. To snad ani nemohlo dopadnout lépe.

Vlaďka P.

10 imagesvyrobil Kráťa